31 marca 2016

Flawia de Luce: Zatrute Ciasteczko

Ariana Grande - Dangerous Woman


Kilka miesięcy temu wydawnictwo Vesper sprezentowało mi książkę, której tytuł widnieje w tytule postu. "Zatrute Ciasteczko" to pierwszy tom serii książek o Flawii de Luce, dziewczynie, mieszkającej w dużej posiadłości wraz z ojcem i dwiema starszymi siostrami. Mieszkają w angielskiej wiosce Bishop's Lacey. Flawia od początku stała się moją ulubienicą, gdyż ma dość niespotykaną - jak na swój wiek - pasję. Interesuje się bowiem chemią, a jej specjalizacją są wszelkiego rodzaju trucizny. Pewnego ranka bohaterka znajduje w swoim ogrodzie mężczyznę, którego poprzedniej nocy widziała w gabinecie ojca. Jego ostatnim słowem było „Vale!”. Po krótkim czasie podejrzanym staje się tata Flawii i gdy zostaje zatrzymany przez policję, jedenastoletnia dziewczynka próbuje rozwiązać tę kryminalną zagadkę na własną rękę. Czy jej się uda? Tego już wam nie zdradzę.

Na temat samej książki opowiem Wam jednak coś więcej. Powieść napisana jest prostym językiem, chociaż zdarzały się wyrazy, których nie rozumiałam. Mimo swojej grubości nie należy do najcięższych. 363 strony czytało się szybko i przyjemnie zarówno przy ciepłej herbatce i zapachowej świeczce, jak i w szkole dlatego zrobiłam to podwójnie. Nie ukrywam, że jestem ciekawa dalszych przygód Flawii i chętnie zainteresuję się pozostałymi tomami tego dzieła Alana Bradleya. Wam także je polecam!
Mieliście kiedyś styczność z którymś tomem powieści o przygodach Flawii? A może znacie inne, warte polecenia dzieła Alana Bradleya?
Read more

19 marca 2016

Jak oczarować chłopaka?

ZAYN - PILLOWTALKKażda z nas, dziewczyn, marzy o drugiej połówce, ale jak ją zdobyć? Jak oczarować fajnego chłopaka? Dziś przygotowałam kilka rad, które Wam w tym pomogą i być może uwolnią was od samotnego zajadania się lodami.

Znajdź swój ideał, na którym będziesz się wzorowała. Najlepiej jego była, W KOŃCU ONA JUŻ GO ZDOBYŁA.

Naturalne piękno jest najważniejsze - nie inwestuj niepotrzebnie w maszynki do golenia, kremy do depilacji czy dezodoranty.

Ale pamiętaj o odpowiednim makijażu! Trzeba wydobywać z nas to co piękne, a odrobinę za ciemny podkład doda nam uroku i opali nam skórę. Kto nie lubi opalonych dziewczyn?

Pokaż mu swoje pazurki! Jeśli będziesz miła uzna Cię za słabą, więc pokaż mu się od tej drugiej, twardej strony.

Pamiętaj, żeby odpowiednio się wyrażać, jak na silną babe przystało! Klnij ile wlezie, chłopcy lubią niegrzeczne dziewczynki.

Rzadko jaki chłopak jest ambitny i chce bawić się w jakieś gierki, w które może grać na komputerze, więc nie utrudniaj mu zadania! Pokaż, że jesteś dostępna i nie odmawiaj mu, jeśli ma ochotę coś porobić.

Zęby to Twoje wnętrze, więc jeśli poznałaś chłopaka niech najpierw zauważy Twoje zewnętrzne piękno! Ono jest ważniejsze, więc nie uśmiechaj się za dużo! Wskazówka: wybierz chłopaka, który nie będzie szybko chciał dobrać się do twojego wnętrza, nudziarze są na topie!

Żyjemy w XXI wieku, więc pozwól sobie na swobodę! Nie po to feministki walczyły o prawa dla kobiet. Jeśli on przy Tobie beka - ty też to rób, jeśli dłubie w nosie - nie zabraniaj tego sobie! Bycie damą jest passe i było modne kilka wieków temu.
| blouse - reserved | trousers - bershka | shoes - stradivarius | made with rawrrkidrauhl |

Pamiętajcie by nie traktować tego postu NA SERIO i podejść do niego z dużym dystansem. Koniecznie dajcie mi znać czy podobają Wam się moje rady i czy dzięki nim udało Wam się oczarować jakiegoś chłopaka! :) 

Read more

07 marca 2016

"Nowy rok, nowa ja."

Shawn Mendes, Camila Cabello - I Know What You Did Last SummerZ początkiem roku zawsze czytamy o tym, jak ludzie chcą się zmienić, tworzą idiotyczne postanowienia, których nie chce spełniać im się od danego dnia i wymyślają byle jaką wymówkę, by przedłużyć swoje lenistwo. Schudnę 5 kg, poprawię oceny, zacznę chodzić na siłownię i zdrowo się odżywiać, będę grzeczna, przestanę palić i wiele innych tego typu wręcz typowych noworocznych planów. Czy te niby zmiany w ogóle są nam potrzebne? Czy to początek roku musi być początkiem naszego zmieniania się? 

Jeszcze kilka lat temu, jestem pewna, że bawiłam się w całe te zmiany po nowym roku. Moje postanowienia były raczej podobne do tych wymienionych wyżej, ale nigdy mi nie wychodziły. Nigdy szczególnie nie zabrałam się za zrzucenie zbędnych kilogramów czy poprawianie ocen. Zawsze zwyciężała spontaniczność i cały zamysł postanowień noworocznych szedł w zapomnienie. Czy na pewno chciałam tych zmian? Czy nie były one wymyślone tylko po to, bo „wszyscy jakieś mają”? Odnoszę wrażenie, że właśnie po to teraz wszyscy je tworzą, żeby sobie były, nie żeby je wypełnić. Jaki w tym sens? Nie wiem. Ale jeśli się dowiem, to Was o tym powiadomię. 
Głęboko wierzę, że cele są dużo lepsze niż postanowienia. Nie cele na dany rok a na życie i może brzmi to dziwnie, jeśli czytacie to od (już) piętnastolatki, ale to tylko moje zdanie, które w stu procentach jest tłumaczone moim charakterem. Jeśli ustanowię sobie jakiś cel, to bez względu na wszystko muszę do niego dojść i go osiągnąć. Nie teraz, nie jutro, nie w tym roku – w życiu. Jeśli któraś z Was chce zmienić swoją wagę i mówi sobie od wielu lat, że to zrobi, to nie wmawiajcie sobie, że w tym roku też to zrobicie. Powiedzcie sobie, że Wasza wymarzona waga jest waszym życiowym celem i do niej dążcie w takim stopniu, w jakim to możliwe. Tak samo wygląda sytuacja z innymi postanowieniami. Jeśli zamienicie je na cele, myślę, że nie tylko będzie to dla Was ważniejsze, ale gdy już do tego dojdziecie, sprawi Wam dużo większą radość. W swoim życiu kilka takich celów już udało mi się osiągnąć i TAKIE zmiany zdecydowanie są nam potrzebne.| jacket - click | t-shirt - zara | shoes - sizeer | trousers - bershka |
Read more
Zaula, 2017