24 kwietnia 2016

Music is SOMETHING more

Zara Larsson, MNEK - Never Forget YouNie od dziś muzyka jest ważnym elementem mojego życia. Od najmłodszych lat występowała pod postacią śpiewu, chęci do grania na gitarze czy perkusji. Uwielbiałam także grające zabawki i patrząc na zdjęcia z dzieciństwa to właśnie ich miałam najwięcej. W szafkach nadal trzymam te, które udało mi się zebrać chociażby w McDonalnd's. Muzyka dalej jest nieodłącznym elementem mojej codzienności. Nie tylko towarzyszy mi w drodze do szkoły, w samochodzie czy w domu, a jest ze mną ciągle, niczym „najlepszy przyjaciel”. Nawet teraz, podczas pisania postu mój iTunes odtwarza jedną z płyt, które kiedyś udało mi się kupić. Jestem totalną płytomaniaczką, ale to już raczej wiecie. Chęć grania na wymienionych wyżej instrumentach wcale mi nie przeszła a sąsiedzi dość często muszą słuchać mojego skrzeku. Jak chyba każdy, mam swoich ulubionych wykonawców, idoli. Po części staram się Wam ich przedstawiać dodając piosenkę w każdym poście, choć nie raz zdarzyło się już wrzucić jakąś, która po prostu mi się spodobała lub wiązałam z nią szczególne wspomnienie. Niektóre utwory kojarzą mi się z ludźmi otaczającymi mnie dookoła, wakacjami lub innymi, konkretnymi sytuacjami z życia, ale przecież muzyka to nie tylko piosenki, których słuchamy w radiu, na laptopie czy gdziekolwiek. To nie tylko „byle jaki” tekst napisany przez artystę i wyśpiewany przez tego samego lub innego. Piosenki to często prawdziwe historie, realne uczucia i sytuacje, które autor tekstu (lub inny człowiek) przeżył. To nasze życie codzienne. Muzyka przekazuje nam na co dzień wiele wartości, także te mniej widoczne. Wielu ludzi odnajduje w niej ukojenie, spokój, czy po prostu zapominają dzięki niej o codzienności i problemach mniejszych lub większych, z którymi zmagamy się każdego dnia.

Więc czym tak właściwie jest muzyka? Dla mnie to przede wszystkim duża dawka inspiracji. Coś dzięki czemu mój humor może zmienić się na lepsze lub gorsze a w mojej głowie pojawiają się nowe pomysły nie tylko dotyczące bloga. Pewnego rodzaju terapia, pozwalająca powspominać dobre i złe momenty. Coś co wpływa na nas pod każdym względem. Momentami, gdy robimy coś w samotności, potrzebujemy "czegoś co do nas mówi". Muzyka jest tego świetną alternatywą. Przy okazji poprawia humor lub uspokaja, jeśli tego potrzebujemy. Często nawet nie wiedząc co mamy ze sobą zrobić, muzyka jest pierwszym co wydaje się najlepszym zabijaczem czasu. Idąc ulicą, nucimy ulubiony fragment piosenki, czasem nawet nie potrafi nam ona wyjść z głowy i jak najszybciej chcemy się go pozbyć. Pewnie tez tak macie! Bez niej podczas jazdy komunikacją miejską (w tym przypadku ja) zaczęłabym rozmyślać o jakichś pierdołach lub martwić się czymś na zapas.


| t-shirt - click | made with M.& P. |

Świat bez muzyki byłby szary i ponury, ale nie zapominajmy o ludziach, którzy także sprawiają, ze jest lepszy. Jednym z nich jest Joseph. Jeśli jesteście zainteresowani jego całą akcją zapraszam do kliknięcia w "click" przy koszulce! #StyleEntry - because it's cool to give!

Read more

09 kwietnia 2016

Jak podjąć współpracę na blogu?

ZAYN - BeFoUrJak to wygląda? Kto napisał pierwszy? Na czym polega taka współpraca? Jak uzyskać współpracę? To jedne z wielu często zadawanych mi pytań dotyczących współprac. Korzystając z wolnego czasu postanowiłam, że trochę wzbogacę Was o wiedzę dotyczącą sklepów internetowych i tego, jak to wygląda od mojej strony. 

Zacznijmy od tego: jak w ogóle można uzyskać, zdobyć, podjąć współpracę? Większość firm, z którymi miałam styczność, jako minimalną liczbę obserwatorów podaje 1000. Jak sami pewnie zauważyliście, rzadko kiedy blogerki, które mają współpracę, mają także te tysiąc obserwatorów, więc wydaje mi się, że liczy się przede wszystkim odbiór, wygląd bloga i zdjęcia. Jeśli jesteście pewni, że Wasz blog jest na takim poziomie, że zapewni stronie odpowiednią reklamę, to śmiało możecie napisać do wybranej przez Was firmy. Spróbować nigdy nie zaszkodzi. Jeśli jednak zależy Wam tylko i wyłącznie na darmowych ubrankach, to lepiej dajcie sobie spokój.

Na jakiego maila pisać i co napisać? Na każdej stronie na samym dole (lub ogólnie GDZIEŚ) jest zakładka kontakt, w którą wystarczy kliknąć. Niektóre firmy mają osobny e-mail do współprac, więc uważnie czytajcie, na jaki wysyłacie wiadomość. Tak czy siak, jeśli wybierzecie zły, to jest duże prawdopodobieństwo, że odeślą Wam maila z tym, na który powinniście napisać. Najważniejsze informacje, to przede wszystkim wasze imię, skąd jesteście, link do bloga i co możecie zaoferować danej stronie czyli np. liczba obserwatorów, konkretny pomysł na promocję.

Na czym polega współpraca? Większość współprac polega na tym, że firma wysyła Wam wybrane przez Was produkty ZA DARMO. To, na jakich zasadach je dostajecie, zależy już od strony. Na jednych jest to kupon o danej wartości, na innych dokładna ilość rzeczy. Waszym zadaniem jest pokazanie ich, napisanie recenzji, REKLAMA. Spotkałam się z myślami o tym, że produkty odsyła się do sklepu. NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE! Ubrania, kosmetyki i wszystko, co uda Wam się zdobyć podczas współpracy, zostaje z Wami.

Moje początki ze współpracami pamiętam doskonale i swoją pierwszą współpracę kontynuuję do dziś. Nie jestem pewna, kto odezwał się pierwszy, ja czy firma, ale wiem, że z czasem to zdecydowanie firmy odzywały się do mnie. Pamiętajcie, by zachować rozum i przed podjęciem współpracy dokładnie przeczytać jej warunki oraz przejrzeć asortyment sklepu. Pierwszą współpracę podjęłam około pół roku po założeniu bloga. Ilość obserwatorów była mała, ale bornprettystore.com nie jest jakąś szczególnie popularną stroną. Kolejna pojawiła się w podobnym czasie. Poważniejsza, z dużo bardziej znanym sklepem mianowicie shein.com. Kolejne dochodziły z czasem.

Jeśli chodzi o zalety współprac to przede wszystkim możliwość przetestowania czegoś, podzielenia się z kimś opinią, w przypadku blogerek modowych – nowa perełka do stylizacji. Oczywiście są także wady, ponieważ każda strona posiada coś w stylu regulaminu współpracy. Zazwyczaj na pokazanie danych rzeczy mamy tylko 7 (teraz częściej już spotykam się z liczbą 14) dni. Nawet jeśli rzecz nam nie odpowiada, to powinniśmy ją opublikować wraz ze swoją opinią.

Czas przesyłki oraz sposób dostarczenia również zależy od firmy. Najczęściej paczki przychodzą mi na pocztę (jeśli jestem w domu to mam możliwość odebrania jej od razu – zalety znania listonosza). Ostatnio jednak jedna dotarła do mnie kurierem także trudno mi powiedzieć w jaki sposób są one wysyłane.| jacket - click | t-shirt - click | trousers - bershka | shoes - adidas superstar |

Post wyszedł bardzo długi dlatego, jeśli chcecie poczytać moją opinię na temat kilku sklepów, z którymi miałam lub mam współpracę to koniecznie dajcie mi znać w komentarzach, a napiszę o tym osobny post. Jeśli chcecie, mogę także napisać "poradnik" jak zamawiać na takich stronach, krok po kroku. Mam nadzieję, że ten post w jakiś sposób Wam pomógł i nie obiecuję, że zawarłam tu wszystko! Pamiętajcie, że jest to na podstawie tego co sama "przeżyłam". Oczywiście, jeśli macie macie jakiekolwiek pytania to śmiało pytajcie tutaj, na asku lub na fanpage'u

Read more
Zaula, 2017