29 kwietnia 2017

13 Reasons Why

Selena Gomez - Kill Em With Kindness (Acoustic/Audio)Dłuższy weekend przed egzaminami pozwolił mi znaleźć czas na obejrzenie nowego serialu, którego producentką jest moja idolka – Selena Gomez. Mowa o „13 Reasons Why” co w polskim tłumaczeniu oznacza „13 powodów”. Z tego, co mi wiadomo, został on stworzony na podstawie książki, której niestety jeszcze nie miałam okazji przeczytać, więc trudno napisać mi jakiekolwiek porównanie. Chętnie jednak przedstawię wam odczucia towarzyszące mi podczas oglądania trzynastu odcinków pierwszego sezonu.

Fabuła opiera się na samobójstwie Hannah Baker. Dziewczyna przed śmiercią nagrywa kasety, na których opowiada o powodach swojej śmierci. Każda z nich poświęcona jest jednej osobie, która w jakiś sposób – mniejszy lub większy – przyczyniła się do jej śmierci. Ukazuje życie nastolatków z USA, w którym psychiczne i fizyczne znęcanie się na innych jest na porządku dziennym. Jest o ignorancji, przyjaźni, ukrytej miłości i wszystkim, czego często nie widzimy – albo nie chcemy widzieć. Przez wszystkie odcinki obserwować możemy jak na kasety reaguje jeden z jej przyjaciół – Clay, który znalazł nagrania przed drzwiami swojego domu. Hannah na wypadek zniszczenia przez kogoś planu, w którym ludzie mieli wysłuchać wszystkich kaset i przekazywać je dalej, podarowała drugi zestaw kaset przyjacielowi, który przez cały serial pilnował, by Clay przesłuchał wszystko – to było bardzo ważne. Cała historia jest przedstawiona w dość specyficzny sposób, ale serial nie traci przez to na wartości, a wręcz przeciwnie – nieco zyskuje. Ludzie pracujący przy ekranizacji książki postarali się, by wszystko wyglądało dość realistycznie i muszę przyznać, że naprawdę im się to udało.
Na początku miałam mieszane uczucia i przedstawiona historia nieco mnie nudziła, ale kaseta samego głównego bohatera jakby przekonała mnie do tego serialu. Wstawiane sceny z przeszłości były nieco zagmatwane. To, co się na nich znajdywało, z jednej strony ciekawiło, a z drugiej od tego wszystkiego aż bolała mnie głowa, ale zawsze trzeba się przemóc przez kilka pierwszych odcinków żeby dotrzeć do tych najlepszych. Całość sprawiła, że miałam niezły mętlik w glowie i zadawałam sobie naprawdę sporo pytań, na które mam nadzieję zobaczę odpowiedź w drugim sezonie – o ile taki powstanie.
Serial uświadamia, że warto zwracać uwagę nie na to, co dana osoba krzyczy, tylko na drobne sytuacje, które mogą okazać się później bardzo istotne, a które niestety często zostają przemilczane. Jak możecie się domyślić w serialu ukazana jest również śmierć Hannah, która tak jak reszta scen została przygotowana w bardzo rzeczywisty sposób. Każdy z nas wokół siebie ma pewnie chociaż jedną osobę, która była wyśmiewana lub prześladowana - nie przechodźcie obok tego obojętnie. Zawsze musicie mieć na uwadze to, że wy także możecie rozpocząć ciąg wydarzeń, które będą powodem czyjejś śmierci. Serial może wiele nauczyć każdego, przyjaciółkę, znajomego, rodzica, nauczyciela czy obcą ci osobę. Przedstawione sceny skrywają w sobie wiele tajemnic i sytuacji, których właściwie nikt się nie spodziewał, ale nie jest to nic w rodzaju powieści detektywistycznej. Historia jak i popularność serialu nie pozwalają przejść obok niego obojętnie i zdecydowanie warto polecać go dalej. Chętnie zdradziłabym wam więcej, ale myślę, że sami powinniście zobaczyć ten serial i przeżyć to razem z nimi.
| blouse - Vero Moda | necklace - bornprettystore |

Jeśli mieliście już okazję obejrzeć 13 Reasons Why, koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzu!
Read more

11 kwietnia 2017

In winter, I plot and plan. In spring, I move.

Zedd, Alessia Cara - StayPromienie słońca, które coraz częściej przebijają się przez okno mojego pokoju, sprawiają, że czuję się dużo lepiej. Łatwiej jest wstać i zrobić cokolwiek, gdy wiosna pokazuje nam swoje piękne oblicze. Naprawdę lubię tę porę roku - wszystko budzi się do życia. Dzięki temu ostatnim czasem wzięłam się w garść i mam zapał do pracy, który mogę zaobserwować nawet w szkole. Jak zapewne wiecie, kończę gimnazjum, a co za tym idzie - czekają mnie egzaminy gimnazjalne. Podchodzę do nich na luzie i mam nadzieję, że uda mi się je napisać na wystarczająco dobrym poziomie żeby dostać się do wymarzonej szkoły. Wtedy spełni się jedno z moich marzeń, a jak mówiłam- to będzie mój rok! Skoro jesteśmy już przy spełnianiu marzeń - moi idole w tym roku postanowili zaskoczyć mnie ponownym przybyciem do Polski, co na pewno wynagrodzi mi odwołany koncert Kehlani. Jeśli ktoś z was wybiera się na Room 94 do Chorzowa lub The Vamps do Warszawy – koniecznie dajcie znać.

Mimo wszystko wiosna, tak jak inne pory roku, ma swoje minusy. Internet podpowiedział mi, że istnieje coś takiego jak przesilenie wiosenne, które może spowodować u nas niechęć do życia, ale nie brałabym tego zbyt do siebie. Wszystko siedzi w Waszych głowach i jeśli po obudzeniu się pomyślicie, że ten dzień będzie dobry - to taki będzie. Korzystajcie z ładnej pogody dopóki możecie! 

| chocker - click | sunglasses - click |
Read more
Zaula, 2017